Webové stránky E-shop Pro ženy Pro muže Slevy a akce
Academia
Pravidla českého pravopisu brož. 3.vyd.
Kód zboží PEM.0238943
Nakladatenství Academia
Dostupnost SKLADEM
Sazba DPH 10%
Cena 138 Kč s DPH
ks  
 
Popis produktu Pravidla českého pravopisu brož. 3.vyd.
Pravidla českého pravopisu , jedna z nejdůležitějších jazykových příruček pro širokou veřejnost, přinášejí úpravy zásad týkajících se především psaní velkých písmen, psaní s a z, označování délky (kvantity) samohlásek, psaní složených přídavných jmen a částečně též interpunkce.

Ústřední část je pojata jako pravopisný slovník. Výběr hesel se řídí především potřebami pravopisnými, proto jsou do něho zařazena zejména slova, která obsahují jevy pravopisně obtížné. Slovník obsahuje mnoho nových výrazů, zvláště odborné názvy šíře užívané. Ve snaze podat ucelenější obraz též o rodných, antických a zeměpisných jménech a poskytnout podrobnější informace o jejich skloňování a výslovnosti jsou tato jména zpracována do samostatných částí (Seznam rodných jmen, Seznam antických jmen, Seznam zeměpisných jmen). Zřetel k současným jazykovým kontaktům češtiny s jinými jazyky se projevuje v rozšíření části věnované přepisu slov z cizích jazyků do češtiny, tzv. přídavku (Pravidla přepisu slov z cizích jazyků do češtiny), a to zejména o transkripci z jazyků užívajících znakového písma.

V závěru publikace je zařazen Dodatek Ministerstva školství , mládeže a tělovýchovy České republiky.


Název: Pravidla českého pravopisu brož. 3.vyd.
Podnázev: Studentské vydání
Jazyk: čeština
Nakladatelství: Academia
Značka: Academia
Druh: Kniha
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stránek: 392
V prodeji od: 07/2017
Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x23 mm
ISBN: 978-80-200-2755-9
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.