Webové stránky E-shop Pro ženy Pro muže Slevy a akce
Dokořán
Komise pro nesmrtelnost
Kód zboží PEM.0141199
Nakladatenství Dokořán
Autor John Gray
Dostupnost SKLADEM
Sazba DPH 10%
Cena 274 Kč s DPH
ks  
 
Popis produktu Komise pro nesmrtelnost

Otázka smrti stála odedávna ve středu lidského zájmu. Ve své knize předkládá filozof John Gray brilantní, byť poněkud děsivý popis snahy dosáhnout nesmrtelnosti pomocí vědy a pokládá zásadní otázku, zda a jak takové úsilí ohrožuje samotnou podstatu člověka.

. Při svých úvahách vychází ze dvou naprosto odlišných příkladů. Nejdříve sleduje víru rozšířenou mezi britskou intelektuální a politickou elitou přelomu století, že po smrti existuje život, do něhož lze nahlédnout prostřednictvím spiritistických médií a automatického psaní. Poté se zabývá ideologií komunistického Sovětského svazu, podle níž je za pomoci vědy možné přetvořit planetu, změnit lidstvo, osvobodit ho od smrti - a přivést revoluční vůdce, jako byl Lenin, zpátky k životu. Filozofové, politici, spiritisté, balzamovači, blázniví vynálezci, láskou stižení parapsychologové a novináři-špióni žili v zajetí nového světového názoru, podle něhož měla věda stvořit nepřemožitelné lidstvo. Jejich vzpoura proti smrti vyústila v řadu pokusů, z nichž některé zpustošily celé státy. Smrt a posmrtný život se staly součástí nových myšlenkových proudů od psychiatrie přes evoluci až ke komunismu a zdálo se, že osud lidí leží pouze v jejich rukou. Člověk přestane být zvířetem, porazí smrt a získá nesmrtelnost. Stane se Bohem.¨
Název: Komise pro nesmrtelnost
Autor: John Gray
Jazyk: čeština
Nakladatelství: Dokořán
Značka: Dokořán
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stránek: 232
V prodeji od: 06/2013
Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x20 mm
ISBN: 978-80-7363-530-5
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
d